Tablice reklamowe często nazywane szyldami maja na celu oznaczenie punktów sprzedaży, identyfikacje obiektu, prezentację instytucji i jej ofertę, kierunek poruszania się na terenie instytucji (strzałki, piktogramy) itp.
Wykonane głównie są z tworzywa sztucznego PCV lub pleksi. Tablice te są bezpieczne i estetyczne i raz na zawsze wyparły te wykonywane na blachach ocynkowanych. Tablice te ze względu na swoje wykorzystanie i miejsce i sposób montażu wykonane z różnych grubości podkładu. Przy typowym umieszczaniu tablicy na elewacji, przeważnie jest to PCV 3mm lub 4mm. Tablice umieszczane na stelażach, tablice wolnostojące mogą mieć grubość nawet 10mm. Pleksi jest dużo droższym podkładem i wykorzystuje się go przeważnie albo przy tablicach podświetlanych od spodu lub przy tworzeniu szyldów eleganckich, często na dystansach.
Efekt tablicy zbliżony do tablicy szklanej. Pleksi może być bezbarwne lub w dowolnym kolorze. Tło jest bardzo ważne bo jest ono widoczne w odróżnieniu od tablic z wydrukiem. Dlatego tablice z pleksi maja grafikę ploterową (cięte liternictwo z gotowych kolorowych folii).
Order pracuje na foliach renomowanych firm Mac Tac lub Oracal. Sa to folie o 7 letniej gwarancji. Ze względu na coraz większą popularność wydruków solwentowych (wielkoformatowych) grafika na tablicach drukowana jest na folii samoprzylepnej matowej lub błyszczącej. By przedłużyć żywotność wydruku firma ORDER stosuje dodatkowo laminat płynny lub z bezbarwnej folii. Grafika narażona na warunki atmosferyczne czy nawet mechaniczne czynniki „znosi” więcej niedogodności. Łatwo ja utrzymać w czystości.

NASZE PRACE