Kasetony reklamowe świetlne wykonane metoda napinaną tzw. elastyczne lico są najlepszą formą zaprezentowania nazwy firmy na frontowej elewacji budynku bez ograniczeń w długości kasetonu. Wykonywane są na indywidualne zamówienia i mogą zawierać dowolne informacje.
Konstrukcja kasetonu wykonana jest z profli aluminiowych. W zalezności od wielkości kasetonu wykorzystujemy profile o szerokości: 10,14 rzadziej 16i 18 cm przy kasetonach dwustronnych. Na gotową konstrukcję aluminiową nakładany jest kolejny profil aluminiowy. Profil zewnetrzny kasetonu służy do napięcia za pomoca pistoletów pneumatycznych baneru do podświetleń typu beklit.
Reklamy świetlne z elastycznym licem wykonane metodą – L5 czy Miliken, umozliwiaja szybki montaz czy później serwis kasetonu. Rama mocowana do konstrukcji nośnej – kasetonu tradycyjnego za pomocą samowiertów. Praktycznie oprócz transportu nie ma ograniczeń w długości wykananego kasetonu. Dla wymagajacych ta metodą można zrobic kaseton o mniejszych gabarytach jak i kasetony dwustronne.
Konstrukcje aluminiową można dodatkowo polakierowac proszkowo na dowolny kolor RAL pasujacy do grafiki kasetonu. Polakierowany kaseton łątwiej jest np. utrzymac w czystości -aluminium śniedzieje samoistnie zabezpieczajac sie przed korozją – jak i podnieśc jego estetyke wizualną.
Czoło tzw. lico kasetonu jest podświetlone od wewnątrz oświetleniem jarzeniowym. Podstawowe rozmiary ekonomicznych jarzeniówek to 60cm,90cm, 120cm i 150cm. Ułożenie i ilośc jerzeniówek dostosowana jest do długości kasetonu. Coraz modniejsze są kasetony podświetlane diodowo systemem LED. Niestety ta forma podświetlenia jest droższa. Natomiast w poźniejszym urzytkowaniu bardziej opłacalna.
Baner może byc drukowany solwentowo z laminatem płynnym jak i wyklejany metodą ploterową w gotowej barwie kolorystycznej folii dostepnych na rynku. Napiety baner na aluminiową konstrukcje wykończony jest uszcelka gumową przeważnie w kolorze białym ale jest możliowść zamówienia uszczelki w podstawowym kolorze doposowujac ja do grafiki kasetonu.
Kasetony moga mieć różne kształty: trójkąty, koła, elipsy.