Kasetony reklamowe świetlne wykonane metoda tradycyjną są najlepszą formą zaprezentowania nazwy firmy na frontowej elewacji budynku. Wykonywane są na indywidualne zamówienia i mogą zawierać dowolne informacje. Spełniaja role reklamową jak i oswietlają np. wejście do firmy.
Konstrukcja kasetonu wykonana jest z profli aluminiowych. W zalezności od tego czy kaseton jest jedno czy dwustronny jak i od wielkości kasetonu wykorzystujemy profile o szerokości: 10,14 (jednostronne) oraz 14, 16 rzadziej 18 cm przy kasetonach dwustronnych.
Można konstrukcje aluminiową dodatkowo polakierowac proszkowo na dowolny kolor RAL pasujacy do grafiki kasetonu. Polakierowany kaseton łątwiej jest np. utrzymac w czystości (aluminium śniedzieje samoistnie zabezpieczajac sie przed korozją) jak i podnieśc jego estetyke wizualną.
Czoło kasetonu jest podświetlone od wewnątrz oświetleniem jarzeniowym. Podstawowe rozmiary ekonomicznych jarzeniówek to 60cm,90cm, 120cm i 150cm. Coraz modniejsze są kasetony podświetlane diodowo systemem LED. Niestety ta forma podświetlenia jest droższa. Natomiast w poźniejszym urzytkowaniu bardziej opłacalna.
Grafika na kasetonie tradycyjnym wykonywana jest na pleksi do poświetleń lub poliweglanu komorowego.Przeważnie jest to forma wydruku solwentowego, wielkoformatowego, który nasza firma dodatkowo laminuje płynnie lub folia bezbarwna w celu przedłużenia urzyteczności grafiki (ziwekszona odpornośc na czynniki zewnetrzne: woda, słońce, wiatr). Przy prostych grafikach proponujemy wycinanie liter i znaków ploterem tnacym folii do podświetleń, która sama w sobie posiada nawet 7 letnia gwarancje.
Ta metoda równiez nie przełamuje barwy kolorystycznej tak jak dzieje się to przy wydruku solwentowym. Poliweglan wykorzystujemy przy dłuższych kasetonach (do 6m) ale nie szerszych iz 70 cm oraz tam gdzie kaseton narażony jest na wandalizm. Jest to materiał nie łamliwy, nie tłukacy sie ale bardzo lekki. Dlatego przy wiekszych szerokościach może nastapić wypchniecie poliwęglanu przez wiatr z konstrukcji kasetonu.

Kasetony moga mieć różne kształty: trójkąty, koła, elipsy, lub prostokaty z zaginanymi rogami. Posiadamy zagiknarke do kasetonów wykonanych z profilu nr 10.