Kasetony dwustronne często nazywane semaforowymi ze względu na sposób montażu to reklamy wykonane z profili aluminiowych 10,14, lub 16 cm. Profil 10cm stosuje sie przy kasetonach o małych rozmiarach. Kasetony wtedy są bardziej lekkie i eleganckie w formie. Do dowolnego boku kasetonu przyspawane są łapy montażowe z profili aluminiowych. Kasetony montowane są prostopadle do elewacji budynku lub konstrukcji.
By podnieść estetykę kasetonu proponujemy lakierowanie profili aluminiowych proszkowo na dowolny kolor z palety RAL. Pomoże to również w utrzymaniu w czystości wszystkie widocznych boków kasetonu. Narożniki kasetonu mogą być proste lub zaokrąglone. Te drugie tylko przy kasetonach o małych gabarytach wykonanych z profili nr 10.
Grafika wykonana z folii samoprzylepnej renomowanych firm – przy prostych znakach i literach – wycinana ploterem lub wydruk solwentowy dodatkowo laminowany. Grafika jest wtedy wodoodporna, odporna na UV i zmiany temperatur. Przedłużamy długość terminu czytelności grafiki.
Lico czyli płyta czołowa z grafiką wykonane jest standartowo z płaskiej pleksi grubość 3mm. Podświetlane jest ono od wewnątrz świetlówkami dopasowanymi do rozmiaru kasetonu. Najczęściej proponowane przez nas rozmiary kasetonów z oświetleniem ekonomicznym – 65cm, 95cm, 125cm i 155cm długości. Wymienione jarzeniówki są ogólno dostępne i tanie co powoduje, że klient sam spokojnie wymienia sobie przepalona jarzeniówkę.
Na zamówienie możemy wykonać kaseton z pleksi wypukłym ale tutaj rozmiary są odgórnie narzucone przez firmy tłoczące pleksi.